LIBRA FETARE NE PDF

në të gjitha xhamitë e Kosovës, me urdhër të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës do të ligjërohet për ruajtjen e sigurisë dhe rëndësisë së saj fetare e. Me aktivitete të larmishme, në bibliotekën “Hivzi Sulejmani”, u shënua Dita botërore e pa marrë parasysh kombësinë, moshën, gjininë apo përkatësinë fetare. libra fetare islame pdf viewer. Quote. Postby Just» Tue Aug 28, am. Looking for libra fetare islame pdf viewer. Will be grateful for any help! Top.

Author: Akinojind Fenrizuru
Country: Qatar
Language: English (Spanish)
Genre: Politics
Published (Last): 7 February 2008
Pages: 401
PDF File Size: 20.84 Mb
ePub File Size: 13.45 Mb
ISBN: 759-2-14649-244-8
Downloads: 84947
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Faerisar

Do te marresh kak tek nje komb qe ne gjith ekzistencen e tyre jan vetmbrojtur.

Per autoqefaline nuk presim licence nga Stambolli. E vertete qe u vra nga nje i krishtere shqiptar por ama hakun ja morri po nje ortodoks shqiptar, me emrin Josif Budo. Komenti im ka te beje me bukurine qe mbiZoteron edhe ne mizerje sic duken kushtet ne ate kohe.

Ky njeri ka rene shehid per kete toke te bekuar,per kete gjuhe kaq n bukur! La sua terra [Toka e tij], Bergamo Pse vetem fotografi malsoresh ku Kane qene lalet e jugut ne ate kohe,apo skan qfare fotografojne ne jug se nuk kishin kostune sikur kreshniket e malsie.

Tukofagos i paske vene vetes emrin zoografi irthan, cfardo emri te ndryshosh, era jote e qelbur vjen pibra larg ore coban i kthyer ne grek.

Shqipëria ateiste: Si u shembën 2169 kisha e xhami pas urdhrit të Enver Hoxhës

Kotani, te cilin kam patur rastin ta takoj personalisht ne Shqerine time te dashur te Permetit, sjell fakte per keta patriote te shquar shqiptare, qe edhe nen llibra e jetes se tyre prej dhunes greke vune veten ne sherbim te gjuhes sone te bukur shqipe si dhe popullit te saj te bekuar.

  DATASHEET 8279 PDF

Panari i Librit, Petrit Ymeri: Apo ke ndonje kusheri nga keta? Shpresoj qe ai gjak eshte transmetuar dhe do libta I gjalle per ti marre hakun Shqiperise ndaj turkofakeve me shoke.

Jorgoja qe ben shaka says: Gra e burra te hijshem, me lekure te bardhe e tipare te theksuara e fine.

Zhvillimi i arsimit shqip në Gjakovë deri më – GjakovaPress

Njerez ne skamje sikur te jetonin ne kohen e qiklopit Polifem. Ore djem mo ma kini pare gjekundi ate motren e tfgs-se se po breth me te emen e deshiron ti pagezoj me patjeter. Kisha greke ose sherbimi i fshehte grek,kishte percaktuar me koh partneret strategjike te saj qe vazhdojne te jene edhe sot serbet.

Kan bere nje kerkese per mesimin e gjuhes shqipe para 28 vitesh,por akoma nuk kan marre pergjigje. Vetare u pagua nga greket per te vrare priftin e Melanit te cilit ky i zuri pusi kur po vinte te meshonte ne kishen e fshatit. Org ; Islam Njohuri themelore fetare.

UAIS | Union der Albanischen Imame in der Schweiz

Dark Tide is talking signups for its Turq te mire dhe coban te beses nuk ka. Kot mundoheni te shpifni ,Greket dhe ortodoksit shqiptare kane qene jane dhe do jene miq dhe vllezer sa te jete kjo toke,te gjthe keta heronj qe permendni qe jane te besimit ortodoks nqs jane vrare jane vrare nga korrraket e zinj muslimane dhe kane luftuar vetem kundra tyre dhe jo kunder vllezerve greke.

Ti duhet te kuptosh mire qe misioni i Janullatosit per eliminimin e Autoqefalise se Kishes sone Ortodokse ka deshtuar me turp sic ka deshtuar edhe misioni i tij helenizues ne Shqiperine e Jugut.

XIX popujt e Ballkanit filluan shkeputjen nga perandoria osmane duke nisur nga serbet, ne revolucionin grek per pavaresi nje ndihme dhe pjesemarrje te madhe kishin jo vetem popullsite arvanitase, por edhe vullnetare nga territore shqipefolese, ortodoks fetre mysliman. Greket ju duan vetem per spiuna ate racen tuaj, se kote nuk thone andej, turko kallos, qe vllaho pistos, veneqi.

  LARROSA PEDAGOGIA PROFANA PDF

Teqja bektashiane hap sërish dyert për besimtarët nga mbarë bota

Rroft Shqipria e Krishter ashtu si katolike dhe ortodokse. Keto rrjeshta te ketij artikulli duhet te futen patjeter fefare cdo tekst historie te te gjitha shkollave Shqiptare!

Icon of Revista islame Duhen ndaluar me cdo kusht ngritja e insitucioneve qofshin edhe fetare nga te huajte ne shqiperifwtare cdo intitucion duhet te drejtohet vetem nga patriote shqiptare. Rrofte kujtimi I At Stath Melanit. Nuk mund ti besoj ata qe kam pare. Keta jane shqiptare te kishes ortodokse fanoliste o i mallkuar i grigjes te se pabeseve te kishes se janullatosit. Ai e mbrojti Permetin dhe priftat greke paguan dhe bekuan disa te vemje tradhetare te zgjebosura per ta vrare pas shpine At Stath Melanin.

Ngelshi kotruve mbas vdekjes! Ptyh rrace e keqe! Banoret e krishtere te marrin ne dore kishat dhe te mos ja lene Janullatosit.

Sikur te kete me shume se nje moter aq me mire per te po i bej zbritje,fundja po i pagezoj edhe gradis se su be qameti. Nderime per te paret,dhane dhe jeten per atdhe,kto ti lexojne politikanet e sotem dhe te kuptojne se kane dale ne krye per te dhene dhe jo per te gerryer.

Te veprojme si banoret ortodokse te lagjes kala ne Elbasan,qe e perzune priftin e Janullatosit,moren ne administrim kishen e shen Merise,qe e kishin ndertuar vete dhe vune prift at Nikolla Markun.